Diety odchudzające, redukcja tkanki tłuszczowej, redukcja wagi, odchudzanie
strona główna Kulturyści Kulturystki Strongmani Strong women Fitnesski

L-karnityna - odchudzanie
Jedną z substancji umożliwiających spalanie tłuszczu jest L-karnityna. Aminokwas, który pełni znaczącą rolę w transporcie tłuszczu do tej części komórki (mitochondrium), gdzie jest on przetwarzany w energię. L-karnityna zaliczana jest do suplementów "fat burner" tzn. zarzycie sumlementu podczas ćwiczeń znacznie podnosi poziom liczby spalanej energii pochodzącej z naszych tluszczów (zwiększa ich przemianę i wykorzystanie jako źródło energii nawet do 80%).

Karnityna jest związkiem zbudowanym z dwóch aminokwasów: metioniny i lizyny. Karnitynę organizm może wytwarzać w wątrobie i nerkach, ale niezbędne do jej wytwarzania są: metionina i lizyna jak i również witaminy C, PP, B6 i żelazo.

L-karnityna hamuje tworzenie tkanki tłuszczowej. Stosowanie jej w połączeniu z dietą pobudza procesy metaboliczne wspomagając odchudzanie przy jednoczesnym zapobieganiu powstawania efektu jo-jo.

Aktywność fizyczna (treningi w siłowni, pływanie, jogging, jazda na rowerze) połączona z przyjmowaniem suplementu dodatkowo przyspiesza ubytek masy tłuszczowej poprzez znaczny spadek wagi.

Ostatnie badania wykazały że najwyższy poziom l-karnityny (spalania tłuszczu) jest obecny we krwi nie po godzinie od przyjęcia suplementu jak do tej pory sądzono lecz dopiero w 3-6 godzin po spożyciu. Najlepiej również przyjmować l-karnitynę przez okres około dwóch tygodni, następnie odstawić ją na kolejne 14 dni.

Pamiętaj!
Zażywanie l-karnityny, musi być powiązane z ograniczeniem liczby kalorii w naszej codziennej diecie. Inaczej l-karnityna będzie działała tylko na tłuszcze przez nas zjadane, względnie na kwasy tłuszczowe wyprodukowane przez naszą wątrobę z nadmiaru zjadanych węglowodanów, a nie na tkankę tłuszczową zgromadzoną w komórkach tłuszczowych.
Tworzenie i promowanie stron internetowych

Zacznij przygodę z ebiznesem i przejdź na swoje. Nie bądź pokornym podwładnym swojego szefa, weź swój zawodowy los we własne ręce. Oporni i bojaźliwi tracą, ambitni i odważni wygrywają.

Wszystkich Państwa chcących zaistnieć w Internecie na poważnie, zapraszam do zapoznania się z moim portfolio i moimi usługami. Potencjał internetu wykorzystuję od lat i wiem, że za jego pomocą można polepszyć swój byt i dochodowość własnej firmy.

Kamil Mikielis
Tworzenie i promowanie stron internetowych
mikielis.pl
Dla męczyzn: Kulturystyka, Kreatyny, Gainery, Spalacze tłuszczu
Dla kobiet: Diety odchudzające, Spalacze tłuszczu

Partnerzy: Kulturystyka

(c) 2008 kulturystyka24.eu - kopiowanie zabronione
Cenimy Twoją Prywatność